Türkiye’de birçok kentte hava sıcaklıklarının mevsim normalleri üzerinde seyrediyor. Meteoroloji, fırtına nedeniyle 6 il için sarı kod uyarısında bulunarak Van’ın doğu ilçeleri (Çaldıran, Özalp, Saray, Başkale ve Muradiye), İstanbul ve Ankara dahil bazı kentlerde sağanak bekleniyor.  

Meteoroloji’den yapılan son hava tahminlerine göre; Akdeniz'in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Kırklareli ve İstanbul'un Karadeniz kıyıları, Denizli, Afyonkarahisar, Eskişehir ve Ankara'nın güney kesimleri, Sinop, Samsun, Erzurum, Kars, Iğdır ve Ağrı çevreleri ile Van'ın doğu ilçeleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıkları güney ve batı kesimlerde yer yer mevsim normalleri üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgar ise genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege'de kuvvetli (50-80 km/saat) esecek.

OĞUZHAN KOÇ KONSERİ ÖNCESİ VAN’DA BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

Türkiye’de birçok kentte hava sıcaklıklarının mevsim normalleri üzerinde seyrediyor. Meteoroloji, fırtına nedeniyle 6 il için sarı kod uyarısında bulunarak Van’ın doğu ilçeleri (Çaldıran, Özalp, Saray, Başkale ve Muradiye), İstanbul ve Ankara dahil bazı kentlerde sağanak bekleniyor. Van Kültür Yolu Festivali kapsamından Van Atatürk Parkında düzenlenecek olan Oğuzhan Koç konserinde yapılan son tahminlere göre yağış beklenmiyor.

6 KENTE SARI KODLU UYARI

ÖTV indirimine dahil edilen marka ve modeller belli oldu! ÖTV indirimine dahil edilen marka ve modeller belli oldu!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ege ve Marmara'da bulunan 6 kenti beklenen kuvvetli fırtına nedeniyle sarı kod ile uyardı. Uyarı alan iller şöyle: Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, İzmir ve Manisa.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER - HAKAN İZGİ