Katliam gibi kaza! Otomobil şamrampole uçtu: 4 kişi yanarak can verdi, 2 kişi yaralandı! Katliam gibi kaza! Otomobil şamrampole uçtu: 4 kişi yanarak can verdi, 2 kişi yaralandı!

Van'da dün öğle saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağış kentte günlük hayatı olumsuz etkiledi. Kuvvetli sağanak yağış nedeniyle hayvanlar telef oldu, tarım arazileri büyük zarar gördü. Van Valiliği yeni bir uyarı daha yaparak Van'ın güney ve doğu ilçeleri için kuvvetli yağış uyarısı yaparak sel uyarısında bulundu.

Van Valiliği yaptığı açıklamada; “Bölgemiz genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu, bugün(Pazartesi) öğle ve akşam saatlerinde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması beklenmektedir. Yağışların Van ilinin Güney ve doğu(Bahçesaray, Gevaş, Çatak, Başkale, Çatak, Gürpınar, Özalp ve Saray ) ilçelerinde aralıklı olmak üzere kuvvetli olması tahmin edilmektedir.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI‼️

Kuvvetli yağışlarla birlikte sel, su baskını, yıldırım düşmesi, yerel dolu yağışı, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Vatandaşlarımıza saygıyla ve önemle duyurulur.” Denildi.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER - ZENÜN YEŞİL