Türkiye’nin köklü üniversitelerinden biri olan ve 40 yılı aşkın tecrübesi ile yoluna devam eden Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde akademisyenlerin teşvik edilmesi ve başarılarının ödüllendirilmesi noktasında önemli bir etkinlik düzenlendi. Üniversitesinin Edebiyat Fakültesi, bünyesinde görev yapan öğretim üyelerinden bilimsel kitap yayımlayan ve editörlük faaliyeti yürüten akademisyenler ödüllendirildi. 2023'te kitap yayımlayan akademisyenler için teşekkür belgesi takdim töreni düzenlendi.

Okullar ne zaman açılacak? İşte okulların başlama tarihi... Okullar ne zaman açılacak? İşte okulların başlama tarihi...

ÇAVUŞOĞLU: SÖZ UÇAR YAZI KALIR

Ercişli Emrah Konferans Salonunda düzenlenen programda konuşan Van YYÜ Edebiyat Fakültesi Dekanı ve Arkeoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Rafet Çavuşoğlu, fakültede görevli akademisyenlerin 2023'de birbirinden değerli eserlere imza attığını söyledi. Eserlerin bilim dünyasına değer kattığını belirten Çavuşoğlu, "Söz uçar yazı kalır.' Bu doğrultuda 2023'te fakültemizin 11 bölümünden 14 hocamız, kitap yayımladı, 18 hocamız ise kitap editörlüğü görevi yaptı. Bu anlamda çok verimli bir yıl geçirdik. Hazırlanan eserler hem bilim dünyasına hem de öğrencilerimizin geleceğine yön verecek. Önümüzdeki yıllarda yayın sayısının daha da artmasını temenni ediyorum. Bu anlamda akademisyenlerimize teşekkür ederim." dedi.

14 AKADEMİSYENE TEŞEKKÜR BELGESİ VERİLDİ

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cemil Göya da "Yayın, kitap ve editörlük konularında eser veren tüm hocaları tebrik ediyorum. Biz büyük bir medeniyetin evlatlarıyız. O yüzden hocalarımızın da bu konulardaki çalışmalarını çok önemsiyorum. Umarım eserlerin devamı gelecektir." diye konuştu. Konuşmaların ardından eser yayımlayan ve editörlük yaparak üniversitenin bilimsel gidişatına katkı sunan 14 akademisyene teşekkür belgesi verildi.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER: ŞABAN BEYAZSAÇ