Van Tabip Odası’ndan açıklama, darp edilen doktor ameliyat edilecek Van Tabip Odası’ndan açıklama, darp edilen doktor ameliyat edilecek

Van’da son dönemlerde sağlık alanında bir yeni yatırım yapılırken Van’ı bölgenin sağlık üssü yapacak birçok projeye imza atılıyor. SBÜ Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde başta kanser olmak üzere birçok hastalığın teşhisinde kullanılan son teknoloji görüntüleme cihazı  (PET-CT) ve birçok yeni sağlık cihazı hastaneye kazandırıldı.

PET-C CİHAZI KANSER HASTALIĞI VE BİRÇOK HASTALIĞIN TEŞHİSİNDE KULLANILANILIYOR

Van’da son dönemlerde yapılan yatırımlarla bölgenin sağlık üssü olmaya sürdüren Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Pet-ct, uyku laboratuvarı ve 128 kesit bilgisayarlı tomografi alanı açıldı. Açılışa Van Valisi Ozan Balcı, AK Parti Van Milletvekili Kayhan Türkmenoğlu, Van İl Sağlık Müdür Muhammed Tosun ve il protokolü katıldı. Sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Valimiz Sn. Ozan Balcı, Van Milletvekili Sn. Kayhan Türkmenoğlu ve il protokolünün katılımıyla yapılan törenle SBÜ Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde başta kanser olmak üzere birçok hastalığın teşhisinde kullanılan son teknoloji görüntüleme cihazı  (PET-CT), 128 kesit bilgisayarlı tomografi cihazı ve Uyku Hastalıkları Merkezi hizmete alındı. Valimiz Sn. Ozan Balcı, çok önemli bir yatırım olduğunu belirterek katkısı olan herkese teşekkür etti.” Denildi.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER-ŞABAN BEYAZSAÇ- NECMETTİN DURSUN