Bugüne kadar internet sitesi ve mobil uygulama üzerinden araç alış ve satış işlemlerine olanak sağlayan Taşıt Takas, e-Devlet kapısının da eklenmesiyle birlikte hizmet sunduğu kanal sayısına bir yenisini daha ekledi.

Takasbank, Ticaret Bakanlığı ve Türkiye Noterler Birliği ortak çalışmasıyla uygulamaya alınan "Taşıt Takas" uygulamasının e-Devlet entegrasyonunun tamamlanması dolayısıyla Borsa İstanbul'da toplantı düzenlendi.

Takasbank tarafından 3 Şubat 2020'de vatandaşların hizmetine sunulan Taşıt Takas, araç mülkiyetinin ve satış bedelinin eş zamanlı el değiştirmesi esnasında ortaya çıkabilecek risklerin önlenmesi amacıyla hayata geçirilmişti.

Siirt’te Pat pat devrildi: 1 ölü Siirt’te Pat pat devrildi: 1 ölü

"Çok daha geniş kitlelere güvenilir bir erişim kapısı aralandı"

Takasbank Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Avşar Sungurlu, sistemin artık e-Devlet kapısı üzerinden de kullanılabilir hale geldiğini, böylece çok daha geniş kitlelere güvenilir bir erişim kapısı aralandığını söyledi.

"Sistem 3 farklı kanal üzerinden bütünleşik bir yapıda çalışıyor"

Avşar Sungurlu, sistemin kullanım kolaylığı sağlaması amacıyla Taşıt Takas web sitesi, mobil uygulama ve e-Devlet olmak üzere 3 farklı kanal üzerinden bütünleşik bir yapıda çalıştığını kaydederek, alıcı ve satıcının dilediği alternatif üzerinden işlem başlatabileceğini, işlemin istenilen kanaldan takip edilebileceğini anlattı.

Kaynak: EN SONHABER