Türkiye’de Van dahil 17 ilde örgütlenip ülke genelinde kısa sürede ülke genelinde çok sayıda vatandaşı dolandıran çetenin liderlerinden biri Çinli bir kadın çıktı. İstanbul’da yakalan Çinli çete lideri Aydın'a götürüldü. Çete liderinden biri olan S.X. adlı Çinli kadın olayı haber yapmak isteyen gazetecilere yarım yamalak Türkçesi ile tepki gösterdi.

1 MİLYAR 49 MİLYON TL'LİK İŞLEM HACMİNE ULAŞAN DOLANDIRICILIK

Van kahvaltısı turistlerin gözdesi oldu Van kahvaltısı turistlerin gözdesi oldu

Aydın'ın merkezli Van dahil 17 ilde organize suç örgütüne yönelik gerçekleştirilen operasyonda 1 milyar 49 milyon TL'lik işlem hacmine ulaşan dolandırıcılık gerçekleştiren ve bu parayı kripto varlıklara çevirerek akladıkları tespit edilen 38 şüpheli jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı.

DOLANDIRICILIK ÇETESİNİN LİDERİ ‘ÇİNLİ’ ÇIKTI

Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Aydın İl Jandarma Komutanlığı, Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalarda, “Bilişim Sistemlerini Kullanmak Suretiyle Nitelikli Dolandırıcılık ve Suç Gelirlerini Kripto Varlıklar Üzerinden Aklama” suçlarını örgütlü olarak işleyen organize suç örgütü üyesinin liderlerinden birisi Çinli bir kadın çıktı. Jandarma tarafından İstanbul'da gözaltına alınarak Aydın'ın Nazilli İlçesi'ne getirilen 38 şüpheliden biri olan Çinli S.X adlı kadın şüpheli sorgusunun ardından diğer şüphelilerle birlikte jandarmadan adliyeye sevki sırasında habercilere tepki gösterdi.

VAN VE 16 İLDE EŞ ZAMANLI OPERASYON DÜZENLENDİ

Aydın'ın Nazilli ilçesi merkezli, İzmir, İstanbul, Hatay, Ankara, Sakarya, Diyarbakır, Gaziantep, Manisa, Bartın, Tekirdağ, Van, Balıkesir, Sivas, Samsun, Kütahya ve Uşak olmak üzere 17 ilde eş zamanlı operasyonda gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen şüphelilerin mahkemesi devam ediyor.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI